Ruhák helyes mosása: 8 gyakori hiba, amit kerülj el 0
Ruhák helyes mosása: 8 gyakori hiba, amit kerülj el

A ruhaápolás során elkövetett leggyakoribb hibák

A ruhák megfelelő mosása, szárítása és vasalása nemcsak a kedvenc öltözékek hosszabb használatát teszi lehetővé, hanem mindenekelőtt jelentős megtakarítást is jelent – víz, elektromos energia és pénz terén. Csupán néhány változtatás bevezetésével mind a pénztárcád, mind a környezet profitálhat. Ellenőrizd, hogy nem követed-e el ezeket a hibákat a ruhatár ápolása során, és ezáltal nem rövidíted-e meg kedvenc ruháid vagy blúzaid élettartamát.

Elvileg tudod, hogy a mosást szét kell válogatni, megfelelő mosószereket kell használni, stb. De senki sem tökéletes, és mindenkivel előfordulhat hiba, például egy piros zokni bedobása a fehér mosásba. A lényeg, hogy ez az egyszeri tévedés ne váljon szokássá.

Tudd meg, melyek a leggyakrabban elkövetett hibák a gyerekruhák és nem csak azok ápolása során. Olvass tovább!

A címkék figyelmen kívül hagyása

Az dobja az első ollót, aki soha nem vágott le egyetlen címkét sem a vásárolt ruhákról, például a kislányruhákról. Gyakran ez a kis anyagdarab igazán irritáló lehet viselés közben, ezért az anyukák megszabadulnak tőle. Sajnos ez nagy hiba!

Legyünk őszinték – nem vagy képes megjegyezni a gyermek ruhatárának minden egyes darabjára vonatkozó mosási, szárítási és vasalási ajánlásokat. A címkén található információ a kislányruha és egyéb gyermekruhák megfelelő ápolásáról. Ennek köszönhetően, amikor eljön a ruha tisztításának ideje, tudod, milyen programot és hőmérsékletet válassz, hogy a ruha sértetlenül túlélje az egész folyamatot.

Túl sok vagy túl kevés mosószer

Bár a javasolt mosószermennyiségre vonatkozó információ minden mosószer csomagolásán megtalálható, sokan "szemre" adagolják a mosószert a mosógépbe. Sajnos a túl kicsi vagy túl nagy adag hatalmas hatással lehet a kedvenc kislányruhák és egyéb ruhák további állapotára. Ha ebbe a csoportba tartozol, feltétlenül kövesd az ajánlásokat, és adagold a megfelelő mennyiségű mosóport és folyadékokat.

Emellett a túl sok mosószer a gyermekruházatból való elégtelen kiöblítést okozhat. Ez a gyakorlat hosszú távon elszíneződéshez és a gyermek ruhatárának fokozott kopásához vezet. Ráadásul a ki nem öblített anyagok kiütéseket és bőrirritációt okozhatnak, különösen a kicsiknél! Az extra öblítés azonban további víz- és energiaköltségeket jelent, elég csak megfelelően adagolni a mosóport!

A mosószerek helytelen kiválasztása

"Csak fehér ruhákhoz való mosóporom van, de beteszem a sötét ruhákhoz is. Mi történhet?" Nos, nem véletlenül létezik többféle mosószer! Mindegyik megfelelő enzimeket, ápoló összetevőket és felületaktív anyagokat tartalmaz, amelyek nemcsak hatékonyan eltávolítják a foltokat, hanem gondoskodnak a tisztított ruhatárról is.

Mi történhet tehát? A világos anyagokhoz való mosóporok erősebb mosószereket és fehérítő vegyületeket tartalmaznak. Tehát ha például a sötét kislányruhákhoz használod, gyorsabban elveszíthetik színmélységüket. Ezért próbálj megfelelő mosószereket választani a mosás típusához.

Túl magas hőmérséklet

Érthető, hogy a piszkos ruhák tisztításakor a mikroorganizmusokat és egyéb baktériumokat is el szeretnéd távolítani. Azonban a gyártó által javasoltnál magasabb hőmérséklet beállítása jelentősen lerövidítheti a kedvenc ruhák és kislányruhák élettartamát. A túl magas hőmérséklet hatalmas hatással van az anyag szerkezetére, amely nagyon meggyengülhet vagy akár össze is mehet! Ezért ne kockáztass, és inkább állíts be alacsonyabb értékeket mosáskor.

A ruhadarabok mosása a színoldalukon

Látszólag egy egyszerű dolog, és sokan megfeledkeznek róla. A kifordított oldalon történő mosás megvédi a ruhákat és kislányruhákat a túlzott kifakulástól, a nyomatok tönkremenetelétől és a kiálló díszítések (például bevarrt flitterek vagy gyöngyök) leválásától. Ezért mostantól, mielőtt valamit a mosógépbe dobsz – ellenőrizd, hogy ki van-e fordítva!

Túl gyakori mosás

Természetesen ennél a pontnál senki sem biztat a ruhatár higiéniájának elhanyagolására! Azonban bizonyos típusú anyagokat nyugodtan ritkábban is tisztíthatsz anélkül, hogy a ruha megjelenése és minősége romlana. Itt elsősorban a farmerről és a gyapjúról van szó.

Ezeknek az anyagoknak minél ritkább a vízzel való érintkezés, annál jobb. Ráadásul az ezekből az anyagokból készült ruhák kiválóan reagálnak a szellőztetésre és a kifagyasztásra (bár itt óvatosnak kell lenni, mert ez befolyásolhatja a rostok rugalmasságát). Tehát ha a gyermeked szekrényében gyapjú pulóver vagy farmer kislányruha található, gondold át kétszer is, hogy valóban mosógépbe kell-e kerülnie.

A mosógép tisztítása

A mosást rendszeresen, néhány naponta végzed. És mikor tisztítottad utoljára magát a mosógépet...? Sajnos ez sok ember gyakori hibája. A készüléket is rendszeresen tisztítani kell, és nemcsak magát a dobot és a gumit, hanem a mosószeres fiókot, a csöveket és a lefolyót is. Erre a célra használhatsz speciális készítményeket vagy természetes tisztítószereket (ecet, citromsav, szódabikarbóna stb.). Végezz ilyen tisztítást legalább havonta egyszer, és a mosásod biztosan mindig tiszta lesz.

Mint látod, még számos hiba van, amit elkövethetsz a ruhák ápolása során. Szerencsére ezek nem nehezen kiküszöbölhetők, és a szokások megváltoztatása kézzelfogható előnyöket hozhat. Mostantól, mielőtt elindítod a mosást, gondolj erre!

Hozzászólások közzététele (0)

Submit
fel
Sklep jest w trybie podglądu
Tekintse meg a webhely teljes verzióját
Sklep internetowy Shoper Premium